VAOL-10GWY4
DigiKey Part Number
VAOL-10GWY4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VAOL-10GWY4
Description
LED WHITE CLEAR T/H
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.5V Radial
Category
Lens Style
Round with Domed Top
Mfr
Lens Size
10.00mm Dia
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.5V
Part Status
Active
Current - Test
20mA
Color
Viewing Angle
30°
Configuration
Standard
Mounting Type
Lens Color
Colorless
Package / Case
Radial
Lens Transparency
Clear
Height (Max)
13.25mm