1091M5-24V
DigiKey Part Number
L50165-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091M5-24V
Description
LED PNL IND GREEN WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 24V Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
EDA/CAD Models
1091M5-24V Models
Category
Lamp Color
Green
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Termination Style
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)