SM15T39CA-E3/9AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM15T39CA-E3/9AT |
Description | TVS DIODE 33.3VWM 53.9V DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 53.9V Clamp 28A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33.3V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 37.1V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.9V |