GSD2004WS-E3-08 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GSD2004WS-E3-08 |
Description | DIODE STANDARD 240V 225MA SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 240 V 250mA Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 50 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 240 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 240 V | Supplier Device Package SOD-323 |
Current - Average Rectified (Io) 250mA | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA | Base Product Number |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |