SL2210008B
DigiKey Part Number
570-SL2210008B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2210008B
Description
ICL 10 OHM 20% 8A 22MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 8 A 0.866" (22.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SL2210008B Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
8 A
Series
R @ Current
100 mOhms
Diameter
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms