CCA13S-16/90
DigiKey Part Number
V2104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCA13S-16/90
Description
CARD RACK 16POS ALUM 9X19
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Aluminum Assembled Subracks with Card Guides 3U = 5.250" (133.35mm)
Category
Size / Dimension
9.000" L x 19.000" W (228.60mm x 482.60mm)
Manufacturer
Vector Electronics
Height
3U = 5.250" (133.35mm)
Series
Card Size Range
2.500" ~ 4.500" H x 6.500" L (63.50mm ~ 114.30mm x 165.10mm)