22AR200LFTR
DigiKey Part Number
987-1573-2-ND - Tape & Reel (TR)
987-1573-1-ND - Cut Tape (CT)
987-1573-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22AR200LFTR
Description
TRIMMER 200OHM 0.125W J LEAD TOP
Detailed Description
200 Ohms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
22AR200LFTR Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%