THR 10-4812WI
DigiKey Part Number
1951-THR10-4812WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THR 10-4812WI
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 835mA 18V - 75V Input
EDA/CAD Models
THR 10-4812WI Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
87%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.43" H (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm)
Current - Output (Max)
835mA