THM 30-2422WI is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Recom Power
In Stock: 87
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 12V -12V 1.25A, 1.25A 9V - 36V Input
THM-30WI
THM-30WI
E-gnition Hamburg team
THM 30-2422WI
DigiKey Part Number
1951-2799-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THM 30-2422WI
Description
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
THM 30-2422WI Models
Category
Current - Output (Max)
1.25A, 1.25A
Mfr
Power (Watts)
30 W
Series
Voltage - Isolation
5 kV
Packaging
Tube
Applications
Medical
Part Status
Active
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Efficiency
89%
Voltage - Input (Min)
9V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
36V
Package / Case
5-DIP Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)