THL 30-2415WI
DigiKey Part Number
1951-THL30-2415WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THL 30-2415WI
Description
30W 1X1" DC/DC CONVERTER ISOLATE
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 1.25A 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
THL 30-2415WI Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.8 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
88%
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Current - Output (Max)
1.25A