SSM6N15AFE,LM
DigiKey Part Number
264-SSM6N15AFE,LMTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-SSM6N15AFE,LMCT-ND - Cut Tape (CT)
264-SSM6N15AFE,LMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSM6N15AFE,LM
Description
MOSFET 2N-CH 30V 0.1A ES6
Detailed Description
Mosfet Array 30V 100mA 150mW Surface Mount ES6
EDA/CAD Models
SSM6N15AFE,LM Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4Ohm @ 10mA, 4V
Manufacturer
Toshiba Semiconductor and Storage
Vgs(th) (Max) @ Id
1.5V @ 100µA
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
13.5pF @ 3V
Part Status
Active
Power - Max
150mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Supplier Device Package
ES6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
100mA