TSD24DYFR
DigiKey Part Number
296-TSD24DYFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TSD24DYFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TSD24DYFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSD24DYFR
Description
24V UNIDIRECTIONAL SURGE PROTECT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39V Clamp 9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
250W
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Unidirectional Channels
1
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
24.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39V