TSD24CDYFR
DigiKey Part Number
296-TSD24CDYFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TSD24CDYFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TSD24CDYFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSD24CDYFR
Description
TVS DIODE 24VWM 50VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50V Clamp 9A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
390W
Series
Capacitance @ Frequency
4.3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
25.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V