TPSM843A26RDGR
DigiKey Part Number
296-TPSM843A26RDGRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TPSM843A26RDGRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TPSM843A26RDGRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSM843A26RDGR
Description
4-V TO 18-V INPUT, ADVANCED CURR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.5 ~ 7V 16A 4V - 18V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSM843A26RDGR Models
Category
Current - Output (Max)
16A
Mfr
Power (Watts)
112 W
Series
Applications
ITE (Commercial)
Digi-Reel®
Features
Adjustable Output
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
25-PowerBQFN Module
Voltage - Input (Min)
4V
Size / Dimension
0.30" L x 0.26" W x 0.16" H (7.5mm x 6.5mm x 4.0mm)
Voltage - Input (Max)
18V