TL5001ID
DigiKey Part Number
296-10214-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL5001ID
Description
IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
TL5001ID Models
Category
Frequency - Switching
20kHz ~ 500kHz
Duty Cycle (Max)
100%
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.6V ~ 40V