TL5001CPS
DigiKey Part Number
TL5001CPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL5001CPS
Description
IC REG CTRLR BCK/BOOST/FLYBK 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
TL5001CPS Models
Category
Frequency - Switching
20kHz ~ 500kHz
Duty Cycle (Max)
100%
Packaging
Tube
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package
8-SO
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.6V ~ 40V