TL2575-33IKTTR
DigiKey Part Number
296-21828-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-21828-1-ND - Cut Tape (CT)
296-21828-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TL2575-33IKTTR
Description
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 1A TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
EDA/CAD Models
TL2575-33IKTTR Models
Category
Voltage - Input (Max)
40V
Frequency - Switching
52kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4.75V