LMZ21701EVM
DigiKey Part Number
296-38674-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ21701EVM
Description
EVAL BOARD FOR LMZ21701
Detailed Description
LMZ21701 SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
1A
Series
Voltage - Input
5V ~ 17V