LMZ12001EXTEVAL/NOPB
DigiKey Part Number
296-48426-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ12001EXTEVAL/NOPB
Description
EVAL BOARD FOR LMZ12001EXT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ12001EXT SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
1.8V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
1A
Series
Voltage - Input
4.5V ~ 20V