AMC1301SDWVR
DigiKey Part Number
296-50922-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-50922-1-ND - Cut Tape (CT)
296-50922-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMC1301SDWVR
EDA/CAD Models
AMC1301SDWVR Models
Category
Current - Supply
5.9mA
Mfr
Current - Output / Channel
13 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
3 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Gain Bandwidth Product
1 MHz
Package / Case
8-SOIC (0.295", 7.50mm Width)