MBS0.50SV100
DigiKey Part Number
1030-MBS0.50SV100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBS0.50SV100
Description
GROUND BRAID TUBE 0.5"DIA X 100'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.500" (12.70mm, 1/2") - Outer Dia X 100.0' (30.48m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Silver Plated
Manufacturer
Techflex
Size, Supplied
0.500" (12.70mm, 1/2") - Outer Dia
Series
Number of Carriers
48
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG