MBC0.25CP100
DigiKey Part Number
1030-MBC0.25CP100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBC0.25CP100
Description
GROUND BRAID TUBE 0.25"DIAX100'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia X 100.0' (30.48m)
Category
Material
Copper
Manufacturer
Techflex
Size, Supplied
0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
Series
Thickness
0.025" (0.64mm)