HTN0.50TB100
DigiKey Part Number
1030-HTN0.50TB100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HTN0.50TB100
Description
EXPAND SLEEVE 1/2"X100' BLK/WHT
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Black, White
Length
100' (30.48m)
Series
Wall Thickness
0.028" (0.71mm)
Operating Temperature
-75°C ~ 150°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)