OF86315-FNF
DigiKey Part Number
994-1140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OF86315-FNF
Description
RF ANT 868MHZ/915MHZ WHIP STR N
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
1.6
Packaging
Bulk
Gain
5.6dBi
Part Status
Active
Termination
N Type Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
868MHz, 915MHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
863MHz ~ 876MHz, 902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
27.244" (692.00mm)