RC212-0.4-15M
DigiKey Part Number
817-RC212-0.4-15M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC212-0.4-15M
Description
CMC 15MH 400MA 2LN TH
Detailed Description
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 400mA DCR 1.35Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.35Ohm
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Height (Max)
0.693" (17.60mm)
Inductance @ Frequency
15 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
400mA