FN9222B-10-07
DigiKey Part Number
817-1435-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9222B-10-07
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Termination
Wire Leads
Features
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Filter Type
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Base Product Number
Current Rating - Filter
10A