Image for CGPT-6.4/3.2-0-SP is not available
CGPT-6.4/3.2-0-SP
DigiKey Part Number
484-CGPT-6.4/3.2-0-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGPT-6.4/3.2-0-SP
Description
HEAT SHRINK 6.4MM BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Black Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Recovered Wall Thickness
0.026" (0.66mm)
Mfr
Material
Series
Features
Chemical Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Packaging
Spool
Color
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)