55A0112-24-9
DigiKey Part Number
55A0112-24-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0112-24-9
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 White 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.037" (0.94mm)
Series
Length
5000' (1524.0m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C