CSI-SGFI-300-UFFR
DigiKey Part Number
CSI-SGFI-300-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSI-SGFI-300-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 11.8"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 11.811" (300.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSI-SGFI-300-UFFR Models
Packaging
Bulk
Length
11.811" (300.00mm)
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Gray
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL U.FL TO SMA 3.9"
In-Stock: 2489
COAX CBL U.FL TO SMA 7.8"