CSH-SGFB-100-UFFR
DigiKey Part Number
343-CSH-SGFB-100-UFFR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSH-SGFB-100-UFFR
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.32mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSH-SGFB-100-UFFR Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.32mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC) to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C