ANT-916-PW-QW
DigiKey Part Number
ANT-916-PW-QW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-PW-QW
Description
RF ANT 916MHZ WHIP STR CAB PAN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight Solder Panel Mount
VSWR
1.9
Series
Gain
1.8dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
Solder
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.150" (80.00mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
865MHz ~ 965MHz