ANT-868-WRT-SMA
DigiKey Part Number
ANT-868-WRT-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-WRT-SMA
Description
RF ANT 868MHZ DOME SMA ML PNL MT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Dome SMA Male Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-868-WRT-SMA Models
VSWR
1.9
Series
Gain
1.5dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
SMA Male
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.433" (11.00mm)
Frequency (Center/Band)
800MHz, 850MHz
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz