ANT-868-CW-QW
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-QW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-QW
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Straight
VSWR
1.9
Packaging
Tray
Gain
1.6dBi
Termination
RP-SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.307" (84.00mm)
Frequency (Center/Band)
700MHz, 750MHz, 800MHz, 900MHz, 950MHz
Frequency Range
750MHz ~ 950MHz