ANT-868-CW-HW
DigiKey Part Number
ANT-868-CW-HW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-CW-HW
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight RP-SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-868-CW-HW Models
Category
Antenna Type
Whip, Straight
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.335" (135.50mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz