ANT-315-CW-HWR-SMA
DigiKey Part Number
ANT-315-CW-HWR-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-315-CW-HWR-SMA
Description
RF ANT 315MHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-315-CW-HWR-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Bulk
Gain
0dBi
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.591" (142.00mm)
Frequency (Center/Band)
315MHz
Frequency Range
305MHz ~ 325MHz