ANT-2.4-CW-RAH-SMA
DigiKey Part Number
ANT-2.4-CW-RAH-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-CW-RAH-SMA
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
1.6dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
1.008" (25.60mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.35GHz ~ 2.6GHz