A9CCA-2002F
DigiKey Part Number
A9CCA-2002F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9CCA-2002F
Description
FLEX CABLE - AFG20A/AF20/AFG20A
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Receptacle with Latch 2.00" (50.80mm)
Category
Length
2.00" (50.80mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Number of Positions
20
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)