RAY-103-12.5(10)
DigiKey Part Number
RAY-103-12.5(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-12.5(10)
Description
GROUND BRD TUBE 0.49"DIA 1=1M
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.492" (12.50mm) - Inner Dia X 32.8' (10.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Nickel Plated
Size, Supplied
0.492" (12.50mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Bag
Wire Gauge - Ends
36 AWG