RAY-103-10.0(100)
DigiKey Part Number
A132464-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-10.0(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIA METER
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.394" (10.00mm) - Inner Dia X Enter Number of Meters in Order Quantity 36 AWG
Category
Size, Supplied
0.394" (10.00mm) - Inner Dia
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Number of Carriers
36
Series
Wire Gauge - Ends
36 AWG
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Part Status
Active
Spool Size
328.1' (100.00m)
Type
Tubular
Base Product Number
Material
Copper, Nickel Plated
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0 Meters
Check Lead Time
Request Stock Notification
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
GROUND BRAID TUBE 0.39"DIAX3.3'