VLS6045EX-3R3N
DigiKey Part Number
445-173052-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173052-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173052-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-3R3N
Description
FIXED IND 3.3UH 4.95A 23 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.95 A 23mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-3R3N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.5A
DC Resistance (DCR)
23mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)