VLS6045EX-331M
DigiKey Part Number
445-180926-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180926-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180926-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-331M
Description
FIXED IND 330UH 470MA 1.44 OHM
Detailed Description
330 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 470 mA 1.44Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-331M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
500mA
DC Resistance (DCR)
1.44Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)