VLS5045EX-4R7M
DigiKey Part Number
445-174853-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174853-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174853-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 3.2A 46.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 46.8mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS5045EX-4R7M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
46.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)