RCM70CGI-471 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RCM70CGI-471 |
Description | CMC 470UH 700MA 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700mA DCR 170mOhm (Typ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RCM70CGI-471 Models |
Category | Current Rating (Max) 700mA |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 170mOhm (Typ) |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.205" (5.20mm) |
Inductance @ Frequency 470 µH @ 100 kHz | Package / Case Horizontal, 4 Gull Wing |