MLG0603P8N2JT000
DigiKey Part Number
445-7824-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7824-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7824-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P8N2JT000
Description
FIXED IND 8.2NH 250MA 850 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 850mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P8N2JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
850mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)