B84143A0020A166
DigiKey Part Number
495-75258-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0020A166
Description
LINE FILTER 20A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 20 A 50/60Hz Single Stage Quick Connect, Threaded Post (M5)
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
300 V
Manufacturer
TDK
Current
20 A
Series
Frequency - Operating
50/60Hz
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
cUR, ENEC, UR
Filter Type
Three Phase (Delta)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
520 V