B82789C0513N002
DigiKey Part Number
495-4410-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4410-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4410-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82789C0513N002
Description
CMC 51UH 250MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 250mA DCR 550mOhm
EDA/CAD Models
B82789C0513N002 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
550mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.205" L x 0.126" W (5.20mm x 3.20mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Max)
250mA