B82720S2301N042
DigiKey Part Number
495-B82720S2301N042-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82720S2301N042
Description
CMC 22MH 300MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300mA DCR 1.5Ohm (Typ)
EDA/CAD Models
B82720S2301N042 Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm (Typ)
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.587" L x 0.524" W (14.90mm x 13.30mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.421" (10.70mm)
Inductance @ Frequency
22 mH @ 10 kHz