B72580T0500K062
DigiKey Part Number
495-76134-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-76134-1-ND - Cut Tape (CT)
495-76134-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72580T0500K062
Description
VARISTOR 82V 400A 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 V 400 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1812 (4532 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
90.2 V
Current - Surge
400 A
Series
Energy
4.5J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
50 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
65 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
73.8 V
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
82 V