B65807J0100A033 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 495-B65807J0100A033-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B65807J0100A033 |
Description | FERRITE CORE RM 100NH M33 2PCS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Uncoated M33 Ferrite Core RM Type 0.701" (17.90mm) Length 0.323" (8.20mm) Width Diameter 0.246" (6.25mm) Height |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B65807J0100A033 Models |
Category | Effective Permeability (µe) 68.5 |
Manufacturer TDK | Initial Permeability (µi) 750 |
Series | Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.78 |
Packaging Box | Effective Length (le) mm 28.6 |
Part Status Active | Effective Area (Ae) mm² 36.6 |
Core Type RM | Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 31.0 |
Supplier Device Package RM 6 | Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1050.0 |
Material M33 | Finish Uncoated |
Inductance Factor (Al) 100 nH | Height 0.246" (6.25mm) |
Tolerance ±3% | Length 0.701" (17.90mm) |
Gap Gapped | Width 0.323" (8.20mm) |