B65541T0400A048
DigiKey Part Number
495-5129-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65541T0400A048
Description
FERRITE CORE P 400NH N48 2PCS
Detailed Description
Uncoated N48 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.563" (14.30mm) Diameter 0.167" (4.25mm) Height
Category
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
255.0
Diameter
0.563" (14.30mm)
Inductance Factor (Al)
400 nH
Height
0.167" (4.25mm)